TERAZ – najlepszy czas na działanie

Najlepszy czas na działanie jest TERAZ!

Dlaczego tak mocno w mojej głowie zakorzeniła się prokrastynacja? Czego wciąż się obawiam? I dlaczego boję się oceny i porównywania do innych?Te pytania jeszcze niedawno pojawiały się w mojej głowie. Niskie poczucie własnej wartości sprawiało, że nie miałam odwagi ruszyć do przodu i robić tego, czego pragnę. Zwlekałam. Ważne rzeczy najczęściej robiłam na ostatnią chwilę. Na każdy komentarz do mojego posta, reagowałam ze strachem, czy ktoś mnie źle nie oceni i bardzo nie chciałam być jedną z wielu. Być może i w Twojej głowie pojawiają się niewspierające pytania, które ograniczają Twoje możliwości? A może zwlekasz z czymś, bo nie wierzysz, że odniesiesz sukces? Czasami myślisz sobie, że jesteś nie dość dobry, żeby coś zrobić?

Mówię Ci dzisiaj, że jest to najlepszy czas, żebyś zaczął działać! Przestań zwlekać, myśląc że zdążysz! Przestań obawiać się tego, co powiedzą inni!Weź swoje życie w swoje ręce! Jeżeli masz jakiś pomysł, zacznij go realizować!

Zwlekałam kiedyś z pewnymi decyzjami, ponieważ ograniczały mnie przekonania. W mojej głowie były myśli, które zamiast mnie chronić, sprawiały, że z dnia na dzień stawałam się coraz słabsza.W moim życiu byli ludzie, którzy nie dbali o moje szczęście, ale wykorzystywali mnie do spełniania swoich marzeń. Zwlekałam z decyzjami, ponieważ nigdy nie był odpowiedni czas. Zawsze było to “coś”, żeby tego nie robić. 

Dzisiaj bogatsza w doświadczenia i wiedzę, którą zgłębiam od lat, wiem, że nigdy nie ma idealnego momentu. Zawsze jest “coś”! I zawsze są ludzie, którzy z różnych pobudek, ograniczają nasze możliwości! Z miłości, a czasami i z zazdrości, z zawiści. I tak jak Tobie, bardziej mi się nie chce niż chce coś zrobić. Wiem jednak, że kiedy nie wykonam pierwszego kroku, nie pójdę dalej. Czasami muszę przymusić się do działania, a czasami powiedzieć sobie STOP i przemyśleć swoje decyzje. Targają mną różne emocje, z czym nauczyłam się sobie radzić. Spotykam ludzi, którzy przez moją empatię wpływają na moje decyzje. Żyję w czasach, w których mam różne możliwości. Parę lat temu otrzymałam propozycję współpracy. I wszystko wskazywało, że nie odnajdę się w tym, co miałabym robić. Zaryzykowałam. Z obawą. Z niepewnością. I ze strachem. Był to jednak strzał w  dziesiątkę. Odniosłam sukces, o którym nawet nie śniłam. Dzięki tej decyzji zmieniło się moje życie. 

Dlatego też działaj. Zrób coś, co może przybliżyć Cię do Twojego sukcesu. Zarówno tego małego, jak i większego. 

Jak nie spróbujesz, nie dowiesz się, czy była to dobra decyzja. 

A dzisiaj jest najlepszy czas na podjęcie decyzji, co zrobić, żeby było lepiej. 

Dodaj komentarz