SILNA, ŚWIADOMA I SZCZĘŚLIWA

Mam dla Ciebie dobrą wiadomość. 

Kiedy przyszłaś na świat pojawiły się przy Tobie trzy wróżki. Jedna dała Ci SIŁĘ, druga obdarowała Cię ŚWIADOMOŚCIĄ, a od trzeciej otrzymałaś SZCZĘŚCIE. 

 

Wróżki zadbały o to, żebyś była Kobietą obdarzoną w to wszystko, co jest Ci potrzebne do życia. 

Być może nikt Ci jeszcze o tym nie powiedział? A może, zaganiana codziennością,  zapomniałaś o tych wartościowych prezentach? 

 

Dzisiaj jest idealny czas, żeby wyciągnąć je i zacząć z nich korzystać. 

Życie jest zbyt piękne, żeby go nie doceniać, a jedyną osobą, która ma wpływ na to, jakie ono jest, jesteś Ty sama. 

Być może w tej właśnie sekundzie pojawia się w Twojej głowie zaprzeczenie i pomyślałaś, że nie masz przecież wpływu na swoje życie? Otaczasz się ludźmi, którzy decydują o tym, co i jak robisz, jesteś odpowiedzialna za swoje dzieci i każdego dnia mierzysz się z wieloma przeszkodami?

Zgadza się. Nie jesteś sama na tym świecie i nie masz czasami wpływu na sytuację, w której się znajdujesz. Ale masz wpływ na to, jakie myśli pojawiają się w Twojej głowie i jakimi oczami będziesz patrzyła na to, co Cię otacza. 

To od Ciebie zależy, czy zobaczysz słońce za oknem, czy bałagan na podwórku sąsiada. To Ty decydujesz, czy każdego ranka przytulisz swoje dziecko i zapewnisz, że je kochasz, czy też skrytykujesz za bałagan, który pozostawiło wieczorem w salonie. 

Twoje życie to Ty, w całej jego okazałości! 

 

Spotykam się każdego dnia z Kobietami, niektóre z nich narzekają na swoje życie. Skarżą się na dzieci, partnerów czy pracodawców. Tkwią od lat
w nieszczęściu i niezadowoleniu. Próbują uciec, ale nie mają dobrego pomysłu, co zrobić. Są w wygodnym pudełku, które znają. I pomimo tego, że cierpią każdego dnia, dalej w nim są… Dopada je choroba ciała albo umysłu. A one nadal w zaparte siedzą i narzekają. 

Czy wiesz o czym mówię?

 

Zmiana zawsze wiąże się bólem. Pojawia się strach przed tym, co nieznane. Ograniczają nas przekonania, ludzie i inne czynniki środowiskowe. Jesteśmy z natury wygodne. I pomimo tego, że chciałybyśmy żyć trochę inaczej, zawsze znajdziemy wymówkę, żeby pozostać tam, gdzie jesteśmy. 

 

Masz w sobie SIŁĘ! I nie zawahaj się jej użyć.  

 

Twoja wewnętrzna moc sprawia, że robisz rzeczy czasami ponad swoje siły. Grasz wiele ról jednocześnie i wspierasz tych, którzy tego potrzebują. Ale myślisz o sobie, że jesteś słaba. 

Jesteś nie dość piękna, nie dość szczupła czy nie dość wykształcona. Próbujesz być perfekcyjną panią domu i najlepszą matką pod słońcem. Ale w tym wszystkim zapominasz o sobie. 

 

Każda z nas ma siłę, żeby żyć w zgodzie ze sobą, ale nie każda ją odpowiednio wykorzystuje. Większość kobiet w Polsce wychowywana była na uległe i posłuszne. Brzmi strasznie, ale niestety tak jest. Jednak być tak nie musi.  

Już dziś możesz zadbać o swoje dobre samopoczucie i lepszą przyszłość. Jest wiele sposobów, które mogą sprawić, że pobudzisz się do działania. 

Zadbaj w pierwszej kolejności o dobry sen i początek dnia. Ćwicz. Jedz i pij to, co Ci daje, a nie odbiera energię. Otaczaj się ludźmi, dzięki którym unosisz się, a nie spadasz. Ucz się każdego dnia i dziękuj za wszystko, co jest dla Ciebie ważne. Sposobów jest wiele. Najważniejsze jednak, żeby dobrać takie, które sprawią, że będziesz każdego ranka budziła się z uśmiechem na ustach i z radością w sercu realizowała swoje marzenia. 

 

ŚWIADOMOŚĆ swoich możliwości!

 

Żeby tak się stało, musisz być ŚWIADOMA swoich możliwości. Odkryć swój naturalny potencjał i robić w życiu to, do czego zostałaś stworzona. Pamiętaj, żebyś wykorzystywała swoje mocne strony. Nie opieraj działań na tym, w czym nie jesteś dobra. Masz talenty, które warto wykorzystać. Każda z nas jest inna. Każda jest wyjątkowa. 

Możesz osiągnąć w życiu naprawdę wiele, ale nie możesz stać się kimś kim nie jesteś. Dlatego nie porównuj się do innych. Pamiętaj, że patrząc na kogoś, kim nie jesteś, widzisz wierzchołek góry lodowej. Nie znasz drogi, którą przeszedł, żeby być tym, kim dzisiaj jest. Nie znasz jego myśli, uczuć
i emocji. Możesz inspirować się innymi ludźmi, ale nigdy nie porównuj się do nich. Wykorzystaj swoją wyjątkowość. Na niej oprzyj swój sukces.

I nie ważne jest w jakiej urodziłaś się rodzinie. Jaką masz przeszłość. Dzisiaj jest tu i teraz. Poznaj siebie. Zaakceptuj się taką jaka jesteś. Naucz się pozytywnego myślenia i bądź wdzięczna za wszystko, co masz i mieć będziesz. Wykorzystaj to, że jesteś Kobietą i zacznij decydować o swoim życiu. Zadbaj również o swoje otoczenie. Być może warto zmienić towarzystwo, przeprowadzić się do innego miasta lub zmienić pracę? Ale nigdy nie próbuj zmieniać innych ludzi. Jedyną osobą, którą możesz zmienić, jesteś Ty sama.

 

Zadbaj o swoje SZCZĘŚCIE!

 

Domyślam się, że od dziecka marzysz o tym, żeby być szczęśliwa. I życzę Ci z całego serca, żebyś odnalazła to szczęście w sobie. Nie próbuj uzależniać swojego szczęścia od innych ludzi i rzeczy. Musisz poczuć je w swoim sercu. To co na zewnątrz może być tylko źródłem miłości i radości. Czymś co wyzwoli w Tobie pokłady szczęśliwości. 

Jeżeli nie będziesz szczęśliwa sama ze sobą, nie pomogą Ci piękne stroje, ekskluzywne restauracje i drogie samochody. 

I podobnie jak z siłą czy świadomością –  szczęście, również ukryte jest
w Twoim wnętrzu. Odnajdź je w sobie, korzystając z metod, najlepszych dla Ciebie. 

Mi pomógł w tym kontakt z naturą, rozmowy z Mistrzem i sesje wdzięczności. 

Ty być może zastosujesz inne narzędzia, które sprawią, że zaczniesz o sobie mówić, że jesteś szczęściarą. 

 

Najważniejsze jest, żebyś żyła w zgodzie ze sobą. 

 

Zachęcam Cię, żebyś każdego dnia pracowała nad swoim rozwojem, nad zmianą, która sprawi, że z uśmiechem na ustach powiesz, że jesteś SILNĄ, ŚWIADOMĄ i SZCZĘŚLIWĄ KOBIETĄ.

 

Pamiętaj, że jesteś wartością samą w sobie!

 

Dodaj komentarz