Moja droga do Mistrzostwa

Cztery lata temu  zmieniłam pracę, otoczenie i plany. Świadomie wkroczyłam w świat rozwoju osobistego i zaczęłam podwyższać swoje kompetencje.

W maju 2018 roku jechałam na trzydniowe szkolenie. Na nic się nie nastawiałam. Niczego nie oczekiwałam.  Czekałam na to, co świat mi zaoferuje. Nowi ludzie. Nowe perspektywy.

I wtedy wydarzyło się coś szczególnego. Pierwszy raz poczułam na szkoleniu uważność trenera na uczestników. Pomimo tego, że na sali było około stu osób, miałam wrażenie, że każdy jest zaopiekowany i każdy z zaangażowaniem uczestniczy w szkoleniu. 

Podczas spotkania  jego uczestnicy dość szybko nawiązali dobre relacje. Czuć było unoszące się w powietrzu zaufanie, empatię i akceptację do drugiego człowieka.

Wiedziałam, że droga, którą wtedy zaczęłam, jest moim przeznaczeniem. Być Trenerem, pracować z ludźmi i dla ludzi. Nie wiedziałam jednak od czego zacząć. Ale życie zaczęło samo pisać dla mnie scenariusz.

Jestem wieloletnim przedsiębiorcą, menagerem i handlowcem. Praca z człowiekiem sprawia mi przyjemność. Uwielbiam dzielić się wiedzą i doświadczeniem. 

Poprzedni rok był dla mnie czasem poszukiwań. Kiedyś odnosiłam sukcesy sprzedażowe, budowałam zespoły, doradzałam. Chciałam jednak coś zmienić. Wiedziałam, co chcę robić, ale nie wiedziałam, jak mam się do tego zabrać. Brakowało mi istotnego elementu, żeby zacząć z własnymi treningami i szkoleniami.

I zaczęli pojawiać się na mojej drodze ludzie.

W lipcu 2018 roku zostałam Certyfikowanym Trenerem STRUCTOGRAM®, a w sierpniu rozpoczęłam roczną szkołę Beaty Kapcewicz. I tu  również niczego nie oczekiwałam. Poddałam się wyzwaniu i chłonęłam jak gąbka.

Były to niezwykłe miesiące. Zaczęłam prowadzić własne treningi z wykorzystaniem wiedzy, którą czerpałam nie tylko z książek, ale ze szkoleń, których byłam uczestnikiem. Z czasem zdecydowałam się również na szkołę dla Coachów. Dzięki temu STRUCTOGRAM® przeze mnie wykorzystywany w pracy, nabrał nowego wymiaru.

Daję swoim klientom podwójną wartość.  Otrzymują najlepsze narzędzie jakim jest STRUCTOGRAM®, które umożliwia życie w zgodzie ze sobą, efektywną komunikację z drugim człowiekiem oraz odnoszenie sukcesów w życiu osobistym i zawodowym. Dostarczam również wartości, które daje coaching i metodyka Beaty Kapcewicz. 

Pracuję indywidualnie i grupowo. Stworzyłam warsztaty dla firm, dzięki którym oprócz konkretnej wiedzy, członkowie zespołów uczą się akceptować współpracowników oraz wykorzystują swój potencjał. Integrują się, ucząc w tym samym czasie. Wykorzystując umiejętności trenera facilitatora czerpię mądrość z grupy. Zadowolenie klientów – bezcenne.

Ostatnie parę miesięcy zmieniło moją pozycję zawodową. Zyskałam umiejętności, które pozwalają mi dawać innym wartość. Dzielę się wiedzą i doświadczeniem. Dzisiaj jestem Trenerem dla ludzi, a nie dla własnych korzyści. Zrozumiałam jak odpowiedzialnym zadaniem jest towarzyszyć ludziom w ich zmianach. 

Przeszłam proces, który miał nauczyć mnie nowego zawodu. Proces ten jednak pozwolił mi poznać siebie lepiej, odkryć talenty i zacząć w pełni cieszyć się życiem.  

Doceniam możliwości, które pojawiają się na mojej drodze. Żyję w zgodzie ze sobą i nie przestaję się uczyć. Na mojej drodze wciąż spotykam nowych Mistrzów, którzy wzbogacają moje życie. I jestem dumna z tego, że ja również zaczęłam pełnić taką rolę dla innych.  

Jestem Mistrzem Własnych osiągnięć. Z dnia na dzień staję się mądrzejsza i silniejsza. Każdego dnia pokonuję swoją strefę komfortu i wiem, że w życiu nie ma rzeczy niemożliwych. Ograniczenia są tylko w mojej głowie. Nie mogę jednak być kimś, kim nie jestem. Dlatego postanowiłam pracować nad tym, żeby być najlepszą wersją samej siebie, zgodnie z moimi potrzebami, a nie tym czego oczekują ode mnie inni.      

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o mnie i przejść proces, dzięki któremu odkryjesz swoje możliwości i zaczniesz żyć w zgodzie ze sobą, zachęcam Cię do książki „Moje, czy Twoje – jak zdobyć świadomość własnych możliwości” , której jestem autorką.

Pamiętaj, zmiana zaczyna się od myśli, które mieszkają w Twojej głowie. 

Dodaj komentarz