Każdy ma prawo KOCHAĆ i BYĆ KOCHANYM!

Każdy ma prawo KOCHAĆ i BYĆ KOCHANYM!

Za górami, za lasami żyła mała dziewczynka, która pragnęła miłości. Kiedy przychodziła noc, dziewczynka wizualizowała swoją przyszłość. Marzyła o księciu z bajki, który przyjedzie po nią na białym koniu, pokocha ją całym sercem i zabierze do lepszego świata. Kiedy przychodził dzień, dziewczynka ze wszystkich sił starała się robić to, czego oczekiwali od niej rodzice, nauczyciele oraz koledzy i koleżanki. Każda pochwała była dla niej potwierdzeniem tego, że jest ważna i potrzebna. Tak bardzo chciała być przecież kochana przez innych ludzi. Kiedy dziewczynka urosła dalej marzyła o księciu i dalej schlebiała innym w nadziei, że w końcu ktoś ją zauważy i pokocha. Jednak czy naprawdę w to wierzyła? Latami słyszała od rodziców, że nie jest zbyt ładna i mądra, jak jej kuzynka Kasia. Nie pochodziła z bogatej rodziny, dlatego też według bliskich, nie mogła liczyć na wiele. W głębi serca czuła się gorsza. Nie miała pewności siebie, której zazdrościła Kasi i wciąż była samotna. Nie wierzyła, że ktoś wartościowy może ją pokochać, dlatego kiedy przychodził wieczór nie marzyła jak dawniej. Teraz narzekała na swój los i zamartwiała się o swoją przyszłość. Z roku na rok coraz bardziej dokuczała jej samotność. Czasami umawiała się na randki, ale panowie z którymi się spotykała nie byli dobrymi kandydatami na męża. Dziewczynę prześladowały niewspierające przekonania, które sprawiły, że pogłębiała się w swojej beznadziei wierząc, że nie zasługuje na miłość innych. Tak samo wtedy, kiedy była małą dziewczynką. 

Podobnych historii jest wiele. Każda z nas marzy o pięknej miłości. Nie każda jednak jej doświadcza. Czasami podejmujemy próby, ale nie zawsze prowadzą one do szczęśliwości. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim dlatego, że nie kochamy siebie. Jeśli nie wierzymy w to, że jesteśmy wspaniałe i zasługujemy na to, co najlepsze, nie odnajdziemy tego, który będzie chciał docenić naszą wartość. Nawet jeśli przypadkiem, ktoś taki pojawi się w naszym życiu jest dość duże prawdopodobieństwo, że nie będziemy w stanie dać mu swojej miłości. Bo jeśli nie kochasz siebie, nie jesteś gotowa dać i przyjąć miłości. Miłość do siebie jest podstawą życia w szczęściu i spełnieniu. Bez niej trudno jest nam docenić dobro, które do nas przychodzi. Pewność siebie ułatwia nam dążenie do tego, czego pragniemy. Sprawia również, że jesteśmy zauważone i docenione. Dzięki niej zauważamy tych, którzy zjawiają się w naszym życiu i mamy odwagę do nich przemówić.

Piszę o prawdziwej czystej miłości. Nie o zauroczeniu, czy też pożądaniu, które zbyt często ludzie mylą z miłością. Pożądanie odpowiedzialne za prokreację dość szybko przemija. Miłość jest czyś wyższym. To uczucie, którym możesz obdarzyć nie tylko ludzi, ale resztę świata. Możesz czuć miłość do przyjaciółki i do tego, co Cię otacza. Miłośćczuć wszędzie, nawet spacerując po lesie i podziwiając przyrodę. Kochając siebie masz w sobie to uczucie i możesz nim emanować. Brak miłości nie pozwoli Ci cieszyć się w pełni z tego, czego doświadczasz i co posiadasz. Dlatego też nie każdy mąż docenidobrą żonę, tak jak nie każdy bogaty człowiek będzie cieszył się z dostatku, który posiada. Możesz mieć najwspanialszego partnera pod słońcem, a i tak będziesz nieszczęśliwa. Możesz mieć piękny dom, luksusowy samochód i wymarzoną pracę, a i tak nie będziesz cieszyła się z dostatku, w którym żyjesz. Możesz być również biedna jak „mysz pod miotłą” i czuć się bogatą oraz kochać i być kochaną. W dużej mierzy zależy to od tego, jakie myśli mieszkają w Twojej głowie. Twoje przekonania kreują Twoją rzeczywistość. A jak wszyscy wiemy miłość to uczucie, które jest w nas, a nie poza nami.

Pamiętaj o tym, że zasługujesz na miłość. Masz prawo kochać i być kochaną, tak samo ja wszyscy. Przyszłaś na ten świat po to, żeby być szczęśliwą osobą. Miłość jest ważnym elementem szczęśliwości, dlatego zadbaj, żebyś miała ją w sobie. Nie musisz nikogo prosić o pozwolenie, żeby kochać. Zacznij jednak od kochania siebie. Pokochaj swoje wnętrze i ciało, które posiadasz. Naucz się doceniać siebie, bo jesteś wspaniałą istotą, która zasługuje na wszystko, co najlepsze. Nawet jeśli dzisiaj wydaje Ci się, że prawo do miłości mają tylko niektórzy, w procesie pracy nad sobą, zrozumiesz, że ma je każdy. Pozbądź się myśli, które sprawiają, że nie wierzysz w siebie i swoje możliwości. W ich miejsce wstaw takie, dzięki którym pokochasz siebie i innych, a inni pokochają Ciebie. Otwórz serce i pozwól sobie na to, co najlepsze. Od Ciebie przecież w największym stopniu zależy, jak wygląda Twoje życie. Za uczucia i emocje odpowiadasz tylko Ty, nikt inny. Miłość jest uczuciem, za które odpowiadają Twoje myśli. Dlatego myśl tak, żebyś kochała i była kochana wedle tego czego pragniesz.

 

 

Dodaj komentarz