STRUCTOGRAM® i życie stało się piękne

STRUCTOGRAM® Klucz do Sukcesu! Czym jest i dlaczego zmienia nasze życie?

Każdy z nas ma mózg, którego jesteśmy nie tylko posiadaczami, ale również jego użytkownikami. To właśnie mózg jest najważniejszym organem. Powstaje jako pierwszy w drugim tygodniu życia płodowego. I jako ostatni umiera. Przychodzimy na ten świat z gotowym narzędziem, które odpowiada nie tylko za to, że żyjemy, ale również za nasz potencjał, nasze talenty i możliwości rozwoju. To on decyduje o naszej osobowości.

Analiza biostructuralna znana jest już od ponad 40-stu lat i jest stosowana przez największe firmy na całym świecie. Wiedza structogramowa wspiera ludzi nie tylko w biznesie, ale również w życiu osobistym. W Polsce jest to dość innowacyjna metoda, ale stała się już kierunkiem studiów na trzech uczelniach wyższych. Wielu pracodawców zatrudnia pracowników przy jej zastosowaniu. Na podstawie tej wiedzy tworzone są również reklamy i inne komunikaty o produktach i usługach. Bierze się ją pod uwagę również tworząc oferty dla klientów i prowadząc z nimi rozmowy. 

Co najważniejsze dzięki tej innowacyjnej metodzie mamy możliwość poznać lepiej siebie i nauczyć się efektywnej komunikacji z innymi. Wykorzystujemy ją w życiu osobistym i zawodowym. Dzięki niej uczymy się również akceptacji siebie i drugiego człowieka. W prosty i łatwy sposób wyjaśnione są różnice między ludźmi, które właśnie wynikają z budowy ich mózgów. 

Nie ulega wątpliwości, że każdy jest inny. Z czego to wynika?

Nasz mózg jest mózgiem trójdzielnym, zbudowanym z trzech oddzielnych mózgów: pnia mózgu, międzymózgowia i kresomózgowia. Udowodnił to w latach 70-tych Amerykanin Paul McLean. Te trzy mózgi ściśle współpracują ze sobą, ale każdy z nich zachowuje swoją specyfikę. I właśnie dzięki temu, możemy określić naszą biostructurę.  Mózg jest tym, od czego wszystko zależy. To jak myślimy i działamy.  

Każdy go posiada, ale u każdego poszczególne mózgi pracują z różną intensywnością. Z reguły to jeden z nich jest najbardziej aktywny. Bywa, że dwa w równym stopniu wpływają na nasze myślenie. A u 10% ludzi na całym świecie te trzy mózgi pracują w równym stopniu. To jak one pracują, określa w dokładny sposób analiza biostrukturalna. Przeprowadza się ja pod okiem wykwalifikowanego Trenera STRUCTOGRAM. Jednak sama analiza nie daje za dużo. Najważniejsze jest jej omówienie, które odbywa się podczas warsztatów szkoleniowych. 

Dlaczego ta wiedza jest ważna?

Pozwala zrozumieć siebie i innych. Każdy z nas te same rzeczy robi w różny sposób. I nie wynika to tylko z faktu, że został wychowany w innym środowisku. Wynika to z genetyki, na którą nie miał wpływu.

Analiza biostructuralna powstała w 1977 roku. Jej Twórcą był Rolf W.Schirm. Stanowi podstawę warsztatów szkoleniowych prowadzonych przez licencjonowanych trenerów. Jest to nowoczesny i innowacyjny system treningowy oparty na badaniach nad ludzkim mózgiem. Ewolucja osobowości to zagadnienie, które od zawsze interesuje człowieka. STRUCTOGRAM® jest narzędziem, które w łatwy i szybki sposób wyjaśnia naszą różnorodność. Dzięki tej wiedzy otrzymujemy odpowiedzi, które ułatwiają nam funkcjonowanie w życiu osobistym i zawodowym. Poznajemy swoje talenty. Dzięki niej akceptujemy siebie i innych. Uczymy się efektywnej komunikacji z drugim człowiekiem. A w biznesie mamy odpowiedzi związane nie tylko ze sprzedażą naszych usług i produktów, ale również poznajemy tajniki rekrutacji i zarządzania zespołami.

Wszystko opiera się na budowie naszych mózgów. 

Pierwszy z nich PIEŃ MÓZGU, odwołujący się do przeszłości. Osoby, u których dominuje są z reguły uczuciowe i potrzebują bliskiego kontaktu z innymi ludźmi. Relacje to podstawa ich funkcjonowania. Lubią dużo mówić i często spotykać się w realnym świecie. Jest to mózg intuicji, która chroni człowieka przed niebezpieczeństwem. Dzięki niej wiemy co robić, żeby przeżyć i przedłużyć gatunek. Ludzie, o takiej biostructurze opierają się przede wszystkim na tym, co znają. Doświadczenie determinuje ich zachowania. Niechętnie podejmują się nowych wyzwań, obawiając się tego, czego jeszcze nie poznali. 

Międzymózgowie natomiast to mózg urodzonych liderów. Ludzi energicznych, entuzjastycznie podchodzących do życia i emanujących większą energią. To oni podejmują szybkie decyzje, działając najczęściej pod wpływem emocji. Żyją tu i teraz, skupiając się przede wszystkim na sobie. Uwielbiają rywalizację i chcą być z reguły najlepsi. 

Najnowszy nasz nabytek to kresomózgowie, które charakteryzuje ludzi rozważnych i zdystansowanych do innych. To mózg logiczno-analityczny, który wszystko opiera na dowodach. Takie osoby lubią ciszę i spokój. Wolno podejmują decyzje.Dokładnie planują i zawsze idą zgodnie z założeniami. Myślą o przyszłości. dlatego też zależy im na innowacyjnych rozwiązaniach i produktach najwyższej jakości.  To tylko parę charakterystycznych cech, które wyróżniają poszczególne biostructury mózgu. Dzięki tej wiedzy jesteśmy w stanie zrozumieć dlaczego jedni zachowują się tak, a inni inaczej. 

Biostructura jest niezmienną częścią naszej osobowości. To właśnie z niej wynikają nasze naturalne talenty. Potencjał, dzięki któremu możemy osiągać sukcesy.  Drugą częścią naszej osobowości jest nasz charakter, inaczej nazywany rozwojem. Oznacza to, że wszystko, co nas otacza, ma na nas wpływ. Środowisko, w którym żyjemy. Ludzie, którymi się otaczamy. Muzyka, którą słuchamy. Książki, które czytamy. 

Dzięki temu możemy dokonywać zmian. Dobrych i złych. I zależy to tylko od nas samych, pomimo, że czasami wydaje nam się, że nie mamy wpływu na swoje życie. Jeżeli chcesz poznać siebie i zrozumieć innych, STRUCTOGRAM® Ci w tym pomoże. Dzięki niemu rozwiążesz problemy osobiste i poprawisz efektywność w biznesie. Nauczysz się czytać innych, tak jak kiedyś nauczyłeś czytać się liter. A to wszystko podczas dwudniowego szkolenia. Gdybyś chciał rozwinąć skrzydła w biznesie, możesz skorzystać z dodatkowych czterech dni, dzięki którym odkryjesz tajniki, które wpływają na sprzedaż i zarządzanie ludźmi. 

Dlaczego zachwyciła mnie ta metoda?

Po pierwsze opiera się na badaniach naukowych, na neuronauce, biologii molekularnej i genetyce behawioralnej. Po drugie jest prosta do opanowania, logiczna. Po trzecie dała mi rozwiązania na zagadnienia, z którymi borykamy się od lat. Przestałam tracić czas. Nie irytują mnie zachowania ludzi, którzy inaczej myślą niż ja. Wiem jak mam rozmawiać z rodziną i z klientami. jak oferować swoje produkty i usługi. Przede wszystkim wiem jaka jestem. Jaki potencjał drzemie we mnie. Dzięki moim talentom łatwiej mi iść przez życie i nareszcie żyję w zgodzie ze sobą. Nie próbuję nawet być kimś kim nie jestem i nigdy nie będę. Deleguję zadania, które nie są dla mnie i wybieram tych, którzy są w tym dobrzy. Nie narzucam i nie zniechęcam. 

Znam siebie i umiem rozpoznać potencjał w innych. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszam do kontaktu. 

Możesz przejść analizę biostructuralną indywidualnie lub w grupie. Możesz nauczyć się efektywnie komunikować z innymi. Rozwinąć dodatkowo skrzydła w sprzedaży swoich produktów lub usług. Współpracować z innymi. Skontaktuj się ze mną. Chętnie odpowiem na wszystkie pytania.

Dodaj komentarz